Fala powodziowa unieruchomiła stację uzdatniania wody w Grodzisku

2010-05-21

Fala powodziowa unieruchomiła stację uzdatniania wody w Grodzisku. - Na odcinku kilkudziesięciu metrów woda zerwała brzeg z drogą dojazdową uszkadzając sieć energetyczną zasilającą pompy na ujęciu wody. Obecnie stacja jest nieczynna. W Zatorze, Podolszu i części Smolic woda pitna jest dostępna z sieci wodociągowej z ujęcia wody Zator. Do pozostałych siedmiu sołectw woda dowożona jest beczkowozami - informuje Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.

- Wedle mojej oceny nie ma sensu, by odbudowywać stację uzdatniania w tym miejscu. Nawet średni poziom Skawy jest dla niej zagrożeniem. Od 9 lat zgłaszaliśmy problem zabezpieczenia brzegu rzeki Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej, wojewodzie, ministerstwu, bez rezultatu. Dziś brzeg Skawy znajduje się tuż obok studni - mówi burmistrz Biernat.

Zobacz także:
Wielka woda 2010 - zdjęcia

Źródło: http://oko.dziennik.krakow.pl

Scena prawie jak z filmu gangsterskiego

2009-11-25

Kazali swoim ofiarom wejść nago do rzeki


Do scen jak z filmu gangsterskiego doszło w Zatorze. Czterej mężczyźni, którzy poczuli się oszukani, próbowali na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość dwóm mieszkańcom zatorszczyzny. Łącznie z tym, że nagich popędzili do rzeki.

Do mieszkania 22-latka w Rudzach przyszli 16 i 17-letni bracia, ich 38-letni ojciec i 18-letni kolega. Wszyscy z okolicznych wiosek - Grodziska i Palczowic. Dwa dni wcześniej kupili od niego i jego 21-letniego kolegi spawarkę i szlifierkę. Sprzęt okazał się kradziony i został, zdaniem czwórki, zabezpieczony przez policję. Nieproszeni goście zażądali zwrotu pieniędzy.

22-latek nie miał przy sobie gotówki. Sprawcy kazali oddać mu telefon komórkowy, zabrali mężczyznę do samochodu i pojechali do domu drugiego z "kontrahentów". 21-latek zdążył się ukryć w Trzebieńczycach. Napastnicy przeczesywali teren i natknęli się na niego. Znów zażądali pieniędzy lub telefonu komórkowego.

- Następnie obu mężczyzn przewieźli nad brzeg rzeki Skawy gdzie kazali im się rozebrać do naga i wejść na kilkanaście minut do wody głębokiej na około metr - relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Policjanci z Zatora zatrzymali w domach trzech młodocianych rozbojarzy. czwarty - 38-latek - sam zgłosił się do komisariatu. Trzej sprawcy będą się ze swojego czynu tłumaczyć przed prokuratorem i sądem karnym. Sprawa 16-latka trafi do sądu rodzinnego.

źródło informacji:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/news/kazali-swoim-ofiarom-wejsc-nago-do-rzeki,1401440,219(orginalny teks)

Ruszyła Gminna Liga Siatkówki

2007-11-14

Rozpoczęły się rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Siatkowej, drużyny rozgrywają mecze w ramach dwóch lig.
W I Lidze gra: Laskowa, Skawa Podolsze, Królewiec, Graboszyce, Zatorzanka, Grodzisko. Natomiast w II Lidze spotykają się drużyny: Łowiczki, „Bez Krawatów”, Palczowice, Morysina, Podlipki. Mecze rozgrywane są na salach gimnastycznych w ZSO w Podolszu i w Szkole Podstawowej w Laskowej.

Terminarz rozgrywek i wyniki

Źródło: www.zator.iap.pl