Gminny turniej halowy

2007-01-29

28 stycznia na hali w Zatorze odbył się gminny turniej halowy o Puchar Burmistrza Zatora. Grał każdy z każdym 2x10 minut po 4 zawodników. Puchar po raz kolejny powędrował do drużyny z Zatora. Grodzisko musiało zadowolić się 3 miejscem.

Wyniki poszczególnych meczy:
Podolsze - Palczowice 3:4
Grodzisko - Zator 3:4
Grodzisko - Podolsze 5:2
Podolsze - Zator 1:3
Palczowice - Grodzisko 4:3
Palczowice - Zator 2:4

Końcowa tabela turnieju:
1. "Zatorzanka" Zator - 9 pkt
2. "Palczowice" - 6 pkt
3. "Gród" Grodzisko - 3 pkt
4. "Skawa" Podolsze - 0 pkt

Zdjęcia: Palczowianka - blog

II sesja Rady: "most jest źle posadowiony"

2007-08-01

Podczas sesji Rady Gminy w dniu 2006-12-05, radny Ireneusz Kowalczyk poruszył m.in. sprawę budowy elektrowni wodnej w Grodzisku, zapytał czy ewentualne spiętrzenie wody nie będzie zagrożeniem dla budynków. Zapytał również jakie miejsca będą zasilane i czy mieszkańcy będą mogli czerpać korzyści w postaci obniżenia stawek za energie elektryczną.

Drugą sprawa - most w Grodzisku z roku na rok przechyla się w jedna stronę stwarzając zagrożenie. Konieczny pilny remont ze względu na dużą ilość osób i pojazdów korzystających z mostu.

Sprawa schroniska w Grodzisku radny uważa że ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie można np. zorganizować w schronisku zielonej szkoły bowiem klasa często liczy więcej uczniów. Radny Ireneusz Kowalczyk przedstawił własny pomysł na promocje schroniska poprzez zorganizowanie konkursu na jego nazwę.

Burmistrz Biernat w odpowiedzi na pytania

Elektrownia wodna – Burmistrz poinformował, pozwolenie na budowę elektrowni jest na osobę fizyczną, prowadzona jest cała procedura. Sprawa była dogłębnie analizowana – można się zapoznać z materiałami. Uspokoił radnych jak i mieszkańców Grodziska, że nie będzie piętrzenie wody w związku z tym nie będzie też zagrożenia podtopień budynków

Sprawa mostu – most ten jest jednym z największych mostów drogowych gminnych w woj. małopolskim. Koszt związany z remontem jest ogromny prawie 2 mln. zł. Most jest źle posadowiony, ma nieprawidłowa konstrukcje. W poprzedniej kadencji były czynione starania jednak Zarząd Powiatowy nie podjął w tym kierunku żadnej decyzji. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejęcie mostu wraz z drogą przez Starostwo Powiatowe.

Schronisko w Grodzisku – zalecenia sanepidu spowodowały ograniczenia w ilości miejsc Będziemy czynić starania o zwiększenie liczby miejsc.

Źródło: BIP Zator

Czas napraw i remontów

2004-07-16

Trwa naprawa mostku w pobliżu przystanku PKP. Powstająca przed nim dziura w jezdni coraz bardziej zagrażała przejeżdżającym tamtędy kierowcom. Do centrum można dojechać tylko od strony boiska sportowego.

W ostatnim miesiącu wymieniono też kilkanaście metrów linii wodociągowej co ma rozwiązać problem ciągłych awarii. W trakcie remontu jest również kapliczka oraz schody przed kościołem.

Młodzi Holendrzy gościli w SP w Grodzisku

2004-09-05

Dnia 26.04.2004 w SP w Grodzisku, będącej obecnie filią SP w Laskowej, zostały oddane do użytku pomieszczenia mające służyć jako schronisko młodzieżowe. Pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania części okazałego budynku szkoły wydało Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Prace adaptacyjne (remontowe, budowlane i instalacyjne) w ramach przystosowania pomieszczeń szkolnych na schronisko wykonała Firma Remontowo - Budowlana Jana Czechowicza z Ryczowa.

Pierwszymi gośćmi byli członkowie Młodzieżowego Chóru "ARRIVAL", działającego przy Parafii Chrystusa Króla w Wieringerwerf w Holandii. Na ziemię zatorską przybyli 30 kwietnia. Uroczyste powitanie grupy nastąpiło w SP w Laskowej w piątek. Natomiast w sobotę o godz.20.00 dali koncert w SP w Grodzisku.

Wierzymy, że ta pierwsza grupa turystów da dobry początek mającemu tu funkcjonować schronisku. Grodzisko to wszak urocza wioska: cisza, spokój, mnóstwo zieleni, bliskość Skawy i niezwykle gościnni ludzie. Ponadto jest to dobry punkt wypadowy: blisko stąd przecież do Oświęcimia, Wadowic, niedaleko też do Krakowa. Wszystko to stanowi chyba dobrą ofertę zwłaszcza dla zmęczonych hałasem i pośpiechem dnia codziennego.